Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Beware Of Acai Berry Scams
4th August 2011, 15:37 nga Vizitor

» Youtube dating site. Adult dating free in site uk.
4th August 2011, 14:59 nga Vizitor

» Buy generic cialis online now
4th August 2011, 14:37 nga Vizitor

» epa fish oil benefits
4th August 2011, 03:34 nga Vizitor

» Где лучше заправить картридж?
3rd August 2011, 15:20 nga Vizitor

» Подскажите, надо прошить samsung scx 4600....
3rd August 2011, 09:24 nga Vizitor

» Прикольные форумы
3rd August 2011, 07:57 nga Vizitor

» Где недорого купить картридж?
3rd August 2011, 06:07 nga Vizitor

» Samsung SCX 4623F Вот купила ....
2nd August 2011, 18:28 nga Vizitor

Affiliates
free forum


Poezia "Ku jeni?" e Jehona Sylejmanit..

Shko poshtë

Poezia "Ku jeni?" e Jehona Sylejmanit..

Mesazh  rinia prej 25th August 2010, 19:08

Kjo poezi me të vërtetë meriton lëvdatë, them bravo Jehona

Ku jeni?
(poezi kushtuar njerëzve të zhdukur)
Vala e detit të kuq
Edhe ju iu mori
A nuk më tregoni dot
Se nga iu solli?
Bërtas me zë?
Vallë ku jeni?
Ku fshiheni?!
Në dritë apo në zi
Saherë ndihet telefoni
Zemra bashkë me të cingëron
Shpejt përgjigjem
Por veshi zërin tuaj se dëgjon
Jeta shkakton tërmete
Zjarr që ndizet e shuhet shpejt
Po ju vallë ku mbetët
Gjallë apo vdekur thellë në det
Shpresa nuk vdes
Dhe do të bërtas
Pres...
Derisa era që trazoi të flasë
Lajm të keq
Nuk dua përsëri
Ta shoh as ta di
Çdo krismë në oborr
Shpresën zgjon nga gjumi
Se të vdekur nuk iu pashë
Andaj shikoj ju mos jeni
Le të plasë toka
Iu përpiu apo iu mban
Për këtë tokë u zhdukët
Zemra juaj e vdekur apo lirinë shijon?
Aq njerëz për ju vuajnë
Vetëm për ju
Keni vdekur druajnë
Apo gjallë e jo në shtëpi
Lotin në sy ndaloni
Ku jeni ju? Tregoni.

Very Happy

rinia

Numri i postimeve : 2
Join date : 18/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ku jeni....

Mesazh  Aebri prej 29th August 2010, 23:46

Me të vërtetë kjo poezi e paska merituar fitoren. Shpresoj se nga Jehona do të lexojmë sa më shum poezi... flower

Aebri
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Intervista

Mesazh  rmt-filolet prej 10th September 2010, 00:25

Po, poezi e mrekulluar dhe Jehona na ka dhuruar edhe një poezi bashkë me intervistën e dhënë për filoletin Smile

rmt-filolet

Numri i postimeve : 3
Join date : 20/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia "Ku jeni?" e Jehona Sylejmanit..

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi