Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» Beware Of Acai Berry Scams
4th August 2011, 15:37 nga Vizitor

» Youtube dating site. Adult dating free in site uk.
4th August 2011, 14:59 nga Vizitor

» Buy generic cialis online now
4th August 2011, 14:37 nga Vizitor

» epa fish oil benefits
4th August 2011, 03:34 nga Vizitor

» Где лучше заправить картридж?
3rd August 2011, 15:20 nga Vizitor

» Подскажите, надо прошить samsung scx 4600....
3rd August 2011, 09:24 nga Vizitor

» Прикольные форумы
3rd August 2011, 07:57 nga Vizitor

» Где недорого купить картридж?
3rd August 2011, 06:07 nga Vizitor

» Samsung SCX 4623F Вот купила ....
2nd August 2011, 18:28 nga Vizitor

Affiliates
free forum


Diskriminimi gjinor në shkollë

Shko poshtë

Diskriminimi gjinor në shkollë

Mesazh  rmt-filolet prej 9th December 2008, 01:53

...
Për të ju shmangur këtij problemi serioz që shkakton divergjenca dhe trauma tek të rijtë e që më vonë prodhon numër të madh delikuentësh, duhet hartuar projekte të shëndosha pedagogjike me të cilat arsimi do ti largohet një diskriminimi, tani më serioz së pari me formimin dhe informimin e rregullt të trupit arsimor në këtë drejtim si dhe hapjes së një diskutimi mbi mundësinë e ndarjes së klasave, së paku, në fillim për ata që e dëshirojnë këtë. Një përcjellje statistike e këtij lloji të shkollimit paralelisht me shkollimin e përzier do të tregoj nëse me të vërtetë klasat e ndara që në kohë të fundit e kërkojnë numër për çdo ditë më i madh prindërish, pedagogësh dhe psikologësh në botë, do të jetë më i suksesshëm. Kjo metodë krahasuese, ka rrënjët e veta tanimë në disa vënde në botë dhe duket se rezultatet janë pozitive. Është me rëndësi që kjo iniciativë, në rast mungese të interesit nga ana e pedagogëve (disa herë të fjetur) të nis nga vet prindërit që njëherit do të jetë jo vetëm mbrojtje e djemve të tyre, por edhe mbrojtje e të dy gjinive sepse zvoglohen në minimum mundësitë e fitimit të notave për hatër "se je vajzë" ...
http://www.filolet.com/dukuri_e_kohes.htm

rmt-filolet

Numri i postimeve : 3
Join date : 20/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

gjynahu

Mesazh  fieri prej 20th December 2008, 15:08

Më perkujtoni kohën kur isha në bëngat e shkollë..., kur arsimtarët thonin: "hë një notë më tepër se gjunah je vajzë". Krim dhe fyerje për vashat. Ju lumtë për shkrimin e juaj dhe shpresoj ta zgjëroni se ka akoma shum gjëra për të thëne në këtë drejtimj.

fieri
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

gjynahu dhe hatri

Mesazh  mati prej 21st December 2008, 19:02

Gjana që i kemi perjetu nëper shkolla gjithë kohës. mendoj se ndamja e klasave eshtë ide shum e mire por e parealizushme ndoshta. perendimi ka kushte dhe mund të tentojne e pse jo nese kjo tregon rezultate të mira.
tung
mati

mati
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

shkollimi

Mesazh  lirka prej 29th December 2008, 20:53

Temë e bukur, ide e bukue por më duket pak e parealizushme...

lirka
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Diskriminimi gjinor në shkollë

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi